0(312) 472 29 79

Torba Filtreler

GirişEurovent Air Filter CertificationFiltre Seçim TablosuTabaka, Rulo ve Kaba FiltrelerPanel ve Kaset FiltrelerTorba FiltrelerKompakt FiltrelerHEPA / Ulpa FiltrelerGaz Fazındaki Kirleticiler için Filtreler

DriPak 2000 S


Üstün kaliteli sentetik filtre malzemesinden kenarları sonik kaynakla birleştirilerek üretilmiştir. Mekanik olarak sağlam olan filtre zor çalışma koşullarına uygundur. Aşınmalara ve yüksek nem koşullarına dayanıklıdır. F5'ten F9'a kadar birçok verimde, çeşitli boyutlarda tipleri üretilmektedir. Filtre üzerinde küf, mantar ve bakteri oluşumunu önleyen antimikrobiyal Ultra tipi de mevcuttur.Mekanik olarak sağlam ve dayanıklıdır
Yüksek debilerde ve aşırı toz bulunan mahallerde % 100 bağıl nem koşullarına kadar aşınma ve sürtünmelere mükemmel dayanım gösteren sağlam malzemeden imal edilmiştir.

Mikro Sentetik Lifler Daha Temiz Hava Elde Edilmesini Sağlar
DriPak 2000 S torba filtre malzemesi iki değişik incelikte mikro sentetik liften özel olarak üretilmiştir. Bu tabakanın üzerinde, hava çıkış tarafında, filtrenin dayanıklılığını arttıran ve partikül taşınımını önleme özelliğine sahip üçüncü ince bir tabaka daha bulunmaktadır. Bu filtre malzemesi tasarımı ile 0.4 mikron partiküller için yüksek verim, düşük başlangıç direnci, atmosferik kirleticiler için yüksek toz tutma kapasitesi ve uzun filtre kullanım süresi sağlanmaktadır.

Verimlilik
DriPak 2000 S EN 779:2002 standardına göre dört verimlilik sınıfında üretilmektedir.

EN 779 Media Colour
F8 Sarı
F7 Kırmızı
F6 Yeşil
F5 Yeşil


Kullanım sıcaklık sınırlamalarıDriPak 2000 S filtreleri 70° Cye kadar işletme koşullarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Filtrelerin depolama ve nakliyesi sırasında sıcaklık 60°C'yi geçmemelidir.

Ultra (Antibakteriyel) Tipi
DriPak 2000 S filtrelerin Ultra tipi de ürün gamında bulunmaktadır. Bu tiplerde filtrenin cep malzemesinin lifleri antibakteriyel bir madde ile kaplanarak havada taşınan bakteri ve küf mantarlarının filtre üzerinde tutunarak çoğalması engellenmektedir.

Filtre alırken dikkat edilecek noktalar
Filtre alınırken EN 779:2002 standadına göre verimine, filtrenin çerçeve ölçüsüne, cep boyuna ve cep sayısına dikkat etmek gerekir. Cep sayısı fazla olan filtrede havanın geçeceği filtre yüzey alanı fazla olacağından filtre temiz halde hava akımına karşı düşük direnç gösterecektir. Unutulmamalıdır ki, filtrenin başlangıçta ve kirlendikçe yarattığı direnç elektrik maliyetlerine doğrudan yansıyacaktır. Enerji maliyetlerinin kontrol edilebilmesi için, havalandırma klima cihazlarındaki filtre bölümlerine filtrenin hava akımına karşı yarattığı direnci ölçen manometre monte edilmesi gerekmektedir. Uygun seçilmiş filtrenin optimum değiştirilme direnci, başlangıç basınç düşümünden 100-150 Pa yukarıda olması gereklidir.

DriPak® 2000 S ve Ultra (Antibakteriyel)
DriPak 2000 I


Üç tabaka filtre malzemesi kullanılarak üretilmiştir. Yüksek verim ve toz tutma kapasitesi gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır.

DriPak GF


Cam elyafı filtre malzemesi kullanılarak üretilmiş olup mükemmel toz tutma kapasitesine ve uzun kullanma ömrüne sahiptir. Birçok uygulama için çok çeşitli boyut ve verimlilikte üretilmektedir. Tamamı yakılabilen plastik çerçeveli modelleri de mevcuttur.

DriPak 25


DriPak 25 ön filtre olarak da kullanılabilen sentetik cep filtredir. Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Sağlam yapısı sayesinde değişken hava debili sistemler, türbülanslı hava akımı ve on-off çalışan sistemler gibi zor işletme koşullarında çok iyi performans göstermektedir.


Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin Tıklayınız