0(312) 472 29 79

Soğutma Üniteleri

GirişHijyenik ve Konfor Klima CihazlarıLaminer Akım Üniteleri ve Hepa Filtre KutularıHava Kontrol EkipmanlarıOtomasyon ve Saha ElemanlarıSoğutma ÜniteleriNemlendirme Üniteleri

Rooftop Klima


Rooftop klima cihazları, özellikle yer problemi yasanan projelerde, kompakt yapıları itibarı ile tercih edilen klima cihazlarıd ır. Bu cihazlar özellikle düz çatı veya teraslarda kullanılmakla birlikte, klima edilecek mahalle yakın zemin seviyesinde de tesis edilebilmektedir. Kullanılacağı konuma bağlı olarak üfleme ve mahalden emiş bağlantılarında, alttan veya alından seçenekleri bulunan roof-top klima cihazlarında, bu bağlantılar damper kontrollü olarak imal edilmektedir. Üzerindeki hava filitresi ile düzenli temiz hava sağlamak için havayla taşınan toz parçacıklarını temizler, Kablolu Uzaktan Kumanda belirli bir uzaklıktan klimayı çalıştırır, durdurur ve düzenler.

Su Soğutma Grupları


Bir soğutucu akışkan aracılığı ile klima santralinde havanın soğutulmasını sağlayacak soğuk suyu hazırlayan cihazlardır.Su soğutma grubu kapasitesi ısı kazancı hesaplarından belli bir emniyet katsayısı ve diversite faktörü kullanılarak tesbit edilir.
1. Hava Soğutmalı Su Soğutma Grubu
2. Su Soğutmalı Su Soğutma Grubu
3. Hava Soğutmalı Kondanser Üniteleri
4. Su Soğutmalı Kondanser Üniteleri

VRF Klima


En ileri teknolojili merkezi klima sistemi olan VRF Klima Sistemi, daha fazla konoru inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte sunar. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren; enerji tasarrufuna odaklanmış; gelişmiş uygulama esnekliği ve esneklikten gelen serbestlikle ve modüler yapısıyla çok kat lı bir binadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı vermektedir. VRF Klima sistemi farklı bölge ve odalarda eş zamanlı ısıtma ve soğutma sağlama özelliğine sahiptir. Bu sistemle ihtiyaç duyulan tüm gereksinimler karşılanırken, yüksek COP değerleri ile de elektrik tasarrufu sağlanır.

Fan Coil Üniteleri


Muhtelif kapasitelerde, iki borulu veya farklı bölümlerde aynı anda ısİtma ve soğutmanın birlikte çalıştırıldığı bina kullanımlarına uygun olarak dört borulu olarak imal edilir. Montaj yerine uygun o ara ise; bina içine monte edilecekse kasetli döşeme, kasetli tavan, asma tavan içine veya duvarda panel arkasına monte edilecekse; gizli döşeme ve gizli tavan modelleri üretilmektedir. Bunların dışında yüksek basınçlı modeller ile dört yön üflemeli kaset tipi modellerde üretimler de vardır. Fan coil cihazları ana olarak bakır boru alüminyum kanat serpantin, üç devri kullanılan genelde altı devirli motor, fan, kontrol termostadı ve kasetten oluşur. Fancoil cihazlarında sessizlik son derece önemli konfor sağlayıcı bir özellik olup, cihaz mukayeselerinde özellikle dikkat edilmelidir.

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin Tıklayınız