0(312) 472 29 79

Kompakt Filtreler

GirişEurovent Air Filter CertificationFiltre Seçim TablosuTabaka, Rulo ve Kaba FiltrelerPanel ve Kaset FiltrelerTorba FiltrelerKompakt FiltrelerHEPA / Ulpa FiltrelerGaz Fazındaki Kirleticiler için Filtreler

VariCel VXL


VariCel VXL endüstriyel tesislerde ve ticari binalarda bulunan havalandırma klima sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmektedir. Hafif yapıda olup 5000 m3/h hava debisine kadar kullanılabilir. Mevcut havalandırma sisteminin hava debisinin arttırılması gerektiği durumlarda klima santralinde tadilata gerek olmaksızın filtre hücresinden daha yüksek miktarda hava geçirilebilir.Mikro cam lifi filtre kağıdı, aralarına sıcak eriyik (hotmelt) separatör uygulandıktan sonra pililenerek darbelere dayanıklı polistren bir kasa içine yerleştirilmiştir.

EN 779 2002'ye uygun olarak üretilmiş, F6 dan F9'a kadar veriml ilikte sağlam yapıya sahip filtre, arzu edilen kalitedeki havanın, değişken hava debilerinde ve yüksek nem içeren ya da aralıklı olarak suya maruz kalınan koşullarda, ortama verilmesini sağla maktadır. Filtre, havalandırma klima sisteminin açılıp kapanm asından da etkilenmez. Yüksek hava kapasitesinde çalışabilmesi nedeniyle klima santrallerinin daha küçük kesitte tasarlanabilmesini sağlamaktadır.

VariCel VXL içerdiği kağıt miktarı dolayısıyla hava akımına karşı oluşturduğu düşük dirence karşın yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir ve uzun ömürlüdür.

VariCel VXL havanın içindeki neme karşı dayanıklıdır. Filtre ıslandığı zaman debisinde geçici bir yükselme olmakta, nem buharlaştıktan sonra filtre normal durumuna dönmektedir. Filtrenin tasarımı dolayısıyla, hava filtre içinde düzgün dağılmakta ve tozun filtre kağıdının bütün yüzeyinde tutulmasıs ağlanmaktadır. Filtrenin sağlam ve dayanıklı kasası nakliye, montaj ve işletme sırasında hasarlanmasına karşı dirençlidir ve polistren kasa tamamen yakılabilir özelliktedir.

Filtrenin minipilili yapısı dolay ısıyla birim alana daha fazla filtre kağıdı sığdırılabilmekte ve toz tutma kapasitesi yükselirken direnci düşürülmektedir.

VariCef VXL filtreler 70°C sıcaklığa kadar kullanılmaktadır.

Filtrelerin önünde kaba tozun tutulması için G3ya da G4 ön filtre kullanılmalıdır.

VariCel® VXL

Yüksek Kapasiteli Hassas Toz FiltresiVariCel EcoPak


VariCel EcoPak ön filtre olarak da kullanabilen minipilili kompakt filtredir. Filtre kağıdı katlanarak polistren kasalar içine yerleştirilmiştir. Sistemlerde halihazırda kullanılan klasik tip G4 panel filtrelerin yerine kullanıldığı takdirde daha küçük partiküllerin tutulmasında daha iyi bir filtreleme sağlanacaktır. Tamamen yakılabilir özellikte olan VariCel EcoPak'ın küf, mantar ve bakteri oluşumunu önleyen antimikrobiyal Ultra tipi de mevcuttur.

VariCel M-Pak


Yüksek kaliteli filtre kağıdı katlanarak darbeye dayanıklı polistren (HIPS) kasa içine yerleştirilmiştir. Flanşları olduğu için klima santrallarına montajı kolaydır. Filtre hafif yapıda tamamen yakılabilir özelliktedir. Montaj hücresinin dar olduğu durumlarda mükemmel bir şekilde kullanılabilen filtre mevcut filtrelerin yerine de takılabilir. Tek taraflı ya da iki tarafı da flanşlı tipleri bulunan VariCel MPak'ın küf, mantar ve bakteri oluşumunu önleyen antimikrobiyal Ultra tipi de mevcuttur.

Dihedral


Dihedral endüstriyel tesislerde ve ticari binalarda bulunan hava landırma klima sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmektedir. Dihedral, laminar akışlı kabinler için de mükemmel filtredir. Dihedral'i oluşturan elemanlar paslanma yapmaz ve tamamen yakılabilir özelliktedir.


Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin Tıklayınız