0(312) 472 29 79

Nemlendirme Üniteleri

GirişHijyenik ve Konfor Klima CihazlarıLaminer Akım Üniteleri ve Hepa Filtre KutularıHava Kontrol EkipmanlarıOtomasyon ve Saha ElemanlarıSoğutma ÜniteleriNemlendirme Üniteleri

Buharlı Nemlendirme Ünitesi


Çağdaş ve sağlıklı yaşamın bir koşulu olarak ofisler, laboratuarlar, bilgisayar odaları vb. gibi çalışma ortamlarında; lokanta, salonlar, spor merkezi, müzeler, kütüphaneler, arşivler, hastaneler, kreşler, buhar banyoları vb. gibi yaşam mahallerinde optimum nem oranının sağlanması önem kazanmıştır. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, besinler ve teknolojik ekipmanlar için birçok alanda sağlıklı ve güzel ortamı sağlamanın kesin çözümü, havadaki nemi belli bir değerde tutmaktır.

Paket tip buharlı nemlendirici, nemlendirme yöntemleri içerisinde en hijyenik olanıdır. Kendinden buhar üretebilen tip nemlendiricilerde mikroprosesör kontrolleri vasıtası ile kullanıcıya bir çok kolaylık sağlanmaktadır. Üzerinde bulunan dijital ekranlardan buharlı nemlendiricinin o anki konumunu ve çalışma modunu sürekli takip etmek mümkündür. Bunun yanında üç ayrı mönüde parametrelerinin de takibi ve değiştirilmesi mümkündür. İşlemci yapısı itibari ile her çeşit kontrol elemanı ile uyumlu çalışabilecek şekilde dizayn edildiği gibi J-Bus ve ModBus protokolleri vasıtası ile bina otomasyon sistemlerine de adapte edilebilir. Bütün bunların yanı sıra farklı hata oluşumları söz kon usu olduğunda alarm sistemleri mevcuttur. Ayrıca nemlendiriciler ayarlanabilir köpük engelleme sistemine de haizdir. Nemlendiriciler farklı su şartlarında kullanılabil mesi amacı ile atılır veya temizlenebilir silindirli olarak tercih edilebilir. 2,5 kg/h'ten 90 kg/h'e kadar farklı kapasite seçenekleri bulunan buharlı nemlendiriciler proje gereklerine bağlı olarak ON-OFF veya oransal olarak tercih edilebilirler. Buharlı nemlendiricilerde buhar üretimi su içerisinde bulunan mineraller v asıtas ı ile elektrotlar arasında elektrik akımı oluşturmak ve bu sayede açığa çıkan ısı enerjisi ile buhar üretimini sağlamak yolu ile gerçekleşir.

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin

Doğru Mühendislik Yaklaşımı, Ekonomik ve Hızlı Çözümler İçin Tıklayınız